Skutečné rodičovství

V mém případě je cílem cesta. Mám to tak vždy. Miluji tu pestrost a proměnlivost. To jak mě vždy překvapí, co bude následovat. Už teď se těším kam se budou ubírat moje další kroky, nebo kde se budu nacházet za rok za dva. Pro někoho je to nestálost a přelétavost. Pro mě je to však přizpůsobivost a schopnost jít pořád kupředu.

Cesta je cíl.

EFT bylo pro mě logické stanoviště na mé cestě. Několik let jsem ho používala jako klientka a moje terapeutka mě naprosto fascinovala. Moje problémy mizely, jak po mávnutí kouzelného proutku. Úplně jsem mu propadla. Bylo pro mě naprosto přirozené ho začít používat na další lidi a víc se o něj zajímat. Po certifikaci jsem ho začala využívat víc a víc. Začala jsem pracovat s ostatními. Většinou s maminkami malých dětí. Je pro mě snadné se na ně nacítit a porozumět jim. Jsme na tom totiž podobně.

Nejdřív jen já, pak blízcí a nakonec úplně cizí lidé.

Když jsem viděla, jak EFT mění životy. Jak pomáhá téměř se vším nemohla jsem jinak. Nadchla jsem se pro online podnikání. Mým hlavním úmyslem bylo, dostat EFT k co možná největšímu počtu lidí. Naučit je, aby si mohli pomáhat sami. Toužila jsem pomáhat. Moc dobře vím, jaké to je, když vám rodičovství leze krkem. Těšíte se na chvíli, kdy už konečně půjdou děti spát a vy budete mít trochu klidu. A ráno zase nanovo.

Nechtěla jsem si nechávat takový klenot jako je EFT pro sebe a své okolí. Měla jsem velkou potřebu to všechno vykřičet do světa. Říct: “ Hej mámo, utři si slzy. Tady máš snadný návod, jak se z toho nezbláznit a užít si každý den mateřský. Návod, jak být šťastná a spokojená, ať už budeš s dětmi dělat cokoli a budeš kdekoli.“

A tak mi do cesty přišla Stáňa.

Stáňa přišla úplně náhodou. Víte jak to s těmi náhodami je 😉

Díky ní jsem dokázala za pár měsíců nemožné. Rozjet online podnikání. U kterého se neustále zvětšuje můj dosah a já mohu opravdu pomáhat tomu, kdo to potřebuje. Jsem tu pro mámy jako jsem já!

Často pomáhám maminkám nejen pomocí EFT. EFT je mocný nástroj na psychiku matky. Díky němu se dokáže každá maminka stát paní svých emocí. Už není v jejich okovech. Je svobodná a má to pevně ve svých rukách. Díky EFT dokáže divy se svými dětmi. Na ty funguje ťukání jako zázrak.

EFT je základní stavební kámen. Je to první krok k úspěchu. Bez něj by to samozřejmě šlo také, ale ta cesta by byla trnitá, kamenitá a měla dost zatáček. A vůbec by to nebyla taková sranda.

Rodičovství a výchova.

Jenže to není jen o eftéčku. Sama u sebe i u ostatních jsem vypozorovala, že k tomu přidávám další a další věci. Řeč je o kontaktním rodičovství a partnerské výchově. To vše dohromady tvoří Skutečné rodičovství. A proto jsem vytvořila na Facebooku novou stránku s názvem Skutečné rodičovství. Vnímám to jako můj další krok k cíli, který neznám. A cítím, že je to krok správný. Sama jsem překvapená, kam mě osud nese.

Skutečné rodičovství.

Skutečné rodičovství je o tom, jak to dělám já. Jak mi to funguje a jak to mám se svými dětmi. Rozhodně nechci zakládat nový výchovný směr. Nemám potřebu někomu svoje poznatky a rady nutit. Jsem si zcela vědoma toho, že Skutečné rodičovství není pro každého.

A pro koho tedy je?

Pro rodiče, kteří už se rozhodli jít cestou vědomého rodičovství. Autoritativní přístup hodili za hlavu a vědí, že takhle to nechtějí. Jenže jim to moc nefunguje. Mají nafrčenou partnerskou výchovu, přečteny stohy knih, absolvovali kurzy apod., ale zaseknou se hned na začátku a to tím, že na nějaké domluvy nemají trpělivost. Ocitají se v začarovaném kruhu. Chtějí to jinak, ale jejich nervy to nedávají. Těmto rodičům chybí EFT. Díky eftéčku se naučí mít pod kontrolou své emoce, dokáží se zklidnit a ovládnout daleko snadněji. A pak můžou pokračovat nabitými vědomostmi z oblasti výchovy 😉

A pak tu máme mámy z EFT PRO MÁMY. Úžasné maminky, které už začaly s dětmi ťukat. Jsou v pohodě, vyrovnané. Pracují si na svých hlubších blocích. Dokáží si emočně i fyzicky ulevit a to samé zvládnou i se svými dětmi. Jenže pak neví co dál. Jak pokračovat, jaké další kroky zvolit. Předpokládám, že ve velké většině jsou to kontaktní matky a pustily do svého života respektující přístup. Jinak by asi nezavadily o EFT. Jen potřebují pár praktických rad, jak věci dotáhnout. Nadhled někoho stejně naladěného.

Na konec jsem si nechala skupinu rodičů, kteří to doma mají ještě „po staru“. Zastávají autoritativní přístup ve výchově. Na své děti křičí, občas je i plesknou. Nošení dětí, dlouhodobé kojení nebo nedejbože spaní s dětmi v posteli jim nic moc neříká. I pro tyto rodiče je tu Skutečné rodičovství. Má to ale malý háček. Musí chtít svůj přístup změnit, protože jim nefunguje. Děti se stejně nechovají podle jejich představ a oni cítí, že to takhle dál nejde. A chtějí změnu.

Všechno souvisí se vším.

Věřím tomu, že žádná technika sama za sebe nedokáže tolik, jako když se spojí víc fungujících směrů. Dohromady jsou silnější, účinnější, efektivnější a rychlejší. Já jsem postupem času posbírala od každého něco, co mi fungovala a bylo mi prospěšné.

Začínala jsem jako autoritativní rodič, odsuzující spaní s dětmi. Kojit jsem odmítala déle než jeden rok, kojení větších dětí mi přišlo divný. Když BB vyhrabala hlínu z kytky, dostala přes ruku. V jednom období jsem v podstatě neříkala nic jiného než ne. Jenže pak se moje dcera rozhodla, že mi dá co proto. Že potřebuji otevřít oči. A tak mi začala zasazovat jednu lekci za druhou. (Víc o mých lekcích se dočtete v mém příběhu). A mě nezbylo nic jiného než se změnit. Všechno přehodnotit. Nejdřív jsem to chtěla jinak a pak jsem to začala dělat jinak.

Každá zastávka na mé cestě dává smysl. Vše čím jsem si prošla mě dovedlo až sem. A jsem si jistá, že těch zastávek bude ještě mnoho. Ráda poznávám nové věci, které hned uvádím do praxe. Ráda studuji a učím se. Neustále na sobě pracuji. A když mi něco nefunguje, nechám to jít. A děkuji za to, co mi to přineslo.

Skutečná setkání.

Skutečné rodičovství není jen online. Je skutečné a tak to má být. Od podzimu chystám víkendová setkání, při kterých se můžeme sejít, společně si zaťukat a sdílet nejen to dobré. Protože skutečné rodičovství není vždy zalité sluncem a posypáno třpytkami. Je skutečné, živé a neustále se vyvíjí. Tak jako my, tak jako děti.

 

„Jsem mámou dvou báječných dětí, ženou a dcerou. Mou vášní je metoda EFT, kterou pomáhám lidem zkrotit své emoce. Jsem autorka eBooku EFT S DĚTMI, SNADNO A JEDNODUŠE. Zaměřuji se především na pomoc mámám jako jsem já, které milují své děti, muže a rodiny, ale občas jim z toho jde hlava kolem.“ Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • EFT NÁVOD
  • eBook zdarma EFT NÁVOD

    Stáhněte si eBook zdarma a získejte jasný, snadný a jednoduchý návod na EFT.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:)