Pozdrav ze dna + video s odrazem

Snad každá máma to zažila. Pocit totální beznaděje a bezmoci. Stav, kdy vás obestoupí temnota. Tak dlouho držíte, máte situaci pod kontrolou. Každý den se věnujete své rodině, dětem, práci, povinnostem okolo domácnosti, úklidu, nákupů, vaření, prádla. Zas a znova. Pořád dokola. Nikde to není vidět. Nikdo to neocení. Nikdo vám nepoděkuje.

Máma vydrží VŠECHNO.

Být mámou je jedno z nejtěžších povolání v životě. Je to fuška. Na toto téma existuje spousta vtipů. Však je všichni známe a souhlasně pokyvujeme hlavou. Vtipy o tom, kolik povolání zastane jedna žena/matka. Ve skutečnosti, už to taková legrace není.

Když sedíme po tmě v koupelně a po tvářích se nám koulí hořké slzy. To už se nesmějeme. Už nám to tak vtipné nepřijde. Jsme na dně. Tak samy.

Pomyslný pohár přeteče a mámě rupnou nervy. Stačí malinko, nějaká blbost. To, co by jinak přešla s úsměvem na rtu. Ne nadarmo se říká poslední kapka.

Už je toho prostě moc. Kdo to má vydržet?

Najednou je všechno špatně. Nic nemá smysl. Chybí síla, energie, vůle. Chybí jakákoli chuť s tím něco dělat. Ta únava je tak obrovská. Únava z neustálého snažení, řešení, pomáhání.

I mistr tesař se někdy utne!

Je jedno kolik toho víte a umíte. Je jedno kolik mentálních technik ovládáte. 

Každé z nás můžou někdy dojít síly. Každá z nás to zažila! I já.

Důležité je, umět se z toho vyhrabat. 

Pořádně se od toho dna odrazit!

 

Mě se to stávalo poměrně často. Už je to pár let. Barborka byla maličká a bylo to s ní tak těžký. Mateřství bylo těžký. Nic mi nešlo samo. Měla jsem nervy na dranc. Pády na úplné dno byly u mě na týdenním pořádku, možná i na denním. Dnes mi to přijde až děsivé, ale je to tak. Byla jsem naprosto zoufalá máma a byla jsem všechno, jen ne šťastná.

Od té doby jsem ušla velký kus cesty. Vyhřívala jsem se na výsluní. Byla jsem si ve své roli matky natolik jistá, že jsem začala radit i ostatním. Byla jsem na samém vrcholu. Vše bylo, tak jak má. Vše bylo perfektní.

Zapomněla jsem, jaké to je, být tam dole. Úplně sama, uprostřed stínů.

A jak můžete radit ostatním, když nevíte co cítí? Když si to nepamatujete? Nemůžete!

A tak jsem dostala šanci, si to zopakovat. Dostat se do kůže žen, které jsou mými klientkami. Mohla jsem sama sobě i ostatním dokázat, že EFT je všemocný nástroj, který dokáže zatočit s tím nejhorším, a tím je absolutní nechuť cokoliv řešit a dělat.

Když se vám vůbec nic nechce.

Všechno to začalo v srpnu. Martínek oslavil druhé narozeniny a prudce skočil do období vzdoru. Nic co by jsme nezvládli. Ťukali jsme, jak o život. Měla jsem díky tomu spoustu námětů na ťukání, na články a příspěvky. Došla jsem díky tomu k několika uvědoměním a AHA momentům. Byla to jen další výzva.

Od září začala Barborka chodit do komunitní školy. První zádrhel byl ten, že do školy musíme jezdit skoro hodinu autem. Během září se ukázalo, že je BB ze všech nejmladší a to téměř o rok než ostatní. A ten rok je fakt znát. Nejhorší jsou písmenka, s těmi je to boj. Navíc předškolní příprava ze státní MŠ se ukázala jako velmi nedostačující. Takže jsme museli začít hodně makat. Dohánět předškolní přípravu, malovat a uvolňovat ruku. A k tomu učivo první třídy. Vše samozřejmě tak, aby jí to bavilo a nebyla to pruda. Což vyžaduje velkou rodičovskou přípravu. A k tomu malej vztekloun, který nás nenechá vůbec nic dělat!

Vše byla jen otázka času.

Na konci září jsem už mlela z posledního. Litovala jsem, že jsme jí nedali odklad a že jsme Martínka neměli buď dřív nebo dýl. Usoudila jsem, že dvouleťák a prvňák je ta nejhorší kombinace!

Cítila jsem, že jedu z posledních sil. Jenže jsem přeci profík, žejo. A prostě jsem myslela, že vydržím daleko víc. Že jsem odolnější, silnější nebo co já vím. Už několik let se mi nestalo, že bych nezvládla svoje emoce. Jsem EFT kouč, proboha!

Nehlídala jsem si svoje pocity. Přehlížela jsem volání svého těla a hlavně své mysli. A pak to přišlo. Úplně nevinná a nechtěná rána kostkou.

Spustila se lavina.

Žádný křik na děti, žádné nadávání. Nebo plesknutí přes zadek.

Bylo to daleko horší. Moje emoce povolily a mě zachvátila taková bezmoc, beznaděj a smutek, až jsem byla téměř paralyzovaná. Bylo to tiché a zlověstné. Bylo to naprosto šokující.  Několik minut na to, jsem šla uspávat Martínka. Ležela jsem s ním v posteli a kojila jsem ho. A brečela jsem tak, jako už několik let ne. Tiše. Ještě teď mě mrazí z toho pocitu hnusnýho prázdna. A nechci ani domyslet, co cítil on.

Nejdřív jsem s tím nechtěla dělat vůbec nic. Tak strašně se mi nechtělo! Už jsem neměla sílu.

Ale nakonec jsem ťukala a vše jsem natočila na video. To video jsem měla víc jak měsíc v telefonu a fakt jsem neměla chuť se s ním chlubit. Potom jsem ho, na popud své kamarádky, která prohlásila, že tohle je přesně to, co mámy potřebují vidět, rozeslala emailem jen svým klientkám.

Ohlasy jsou neuvěřitelné.

Nevěřila bych, kolik maminek to video potřebovalo vidět.

A tak jsem se rozhodla ho s vámi sdílet. S vámi se všemi. Třeba je mezi vámi zoufalá máma, která ho potřebuje vidět a já na ni nemám email.

Jdu s kůží na trh a sdílím s vámi svůj nejsilnější ač bolestivý zážitek za posledních několik let.

Sdílím ho s vámi hlavně proto, že se pomocí EFT z toho dna odrazím. Na videu najdete návod, jak se zvednout. Jak překonat nechuť cokoliv řešit a postavit se čelem svému zhroucení. Postavit se svým hnusným pocitům a během pár minut se dostat z totální depky do funkčního stavu, kdy můžete nejen v klidu fungovat, ale i si to dál zpracovat!

Pokud by někomu nebyl jasný postup nebo body na které ťukám, mrkněte na ebook EFT NÁVOD. Stáhnout si jej můžete zdarma!

Důležitá věc závěrem.

Ťukání v takovém stavu, kdy jsme fakt úplně v háji je poměrně citlivá věc. Jsme ve velkých emocích a je třeba na to brát ohled. Já když jsem si tohle video pouštěla po pár dnech, jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Proto znovu připomínám, že PRAVDA nehraje při EFT žádnou roli! 

Je úplně jedno co vám při ťukání vyletí z pusy, nezalekněte se toho a ťukejte dál. Nechte to plynout. Nehodnoťte, nesuďte, jen to vyťukejte pryč.

Věřím, že si video najde ty správné uši a oči. A pomůže vám překonat chvíle pro mámu nejtěžší. Chvíle, kdy má plné zuby svých dětí!

„Pomáhám ženám na jejich cestě k vysněnému já. Mým hlavním nástrojem je metoda emoční svobodu EFT, které se věnuji už více jak šest let. Zaměřuji se především na přijmutí vlastního těla a sebe sama. Výsledkem je zbavení se nadváhy, odstranění mentálních bloků spojených s jídlem a pohybem a znovu získaná sebeláska a sebeúcta. Jsem autorkou transformačního online kurzu Hubnutí s EFT, který doslova mění životy."
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • EFT NÁVOD
  • eBook zdarma EFT NÁVOD

    Stáhněte si eBook zdarma a získejte jasný, snadný a jednoduchý návod na EFT.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:)