Můj příběh

„Jsem mámou dvou báječných dětí, ženou a dcerou.

Mou vášní a posláním je metoda EFT, kterou pomáhám lidem zkrotit své emoce. Zaměřuji se především na pomoc mámám jako jsem já, které milují své děti, muže a rodiny, ale občas jim z toho jde hlava kolem.“

Jak jsem se vydala na cestu...

Dnes žiji v souznění sama se sebou. Užívám si respektující výchovu svých dětí. Zastávám kontaktní rodičovství a moje dvě děti jsou mi velkými učiteli. V roli matky se cítim jistá a stoprocentně věřím své intuici.

Jsem svobodná. Dokážu pracovat se svými emocemi a učím to i své děti. Svou mysl mám plně ve svých rukou.

Už se nebojím své ne vždyť růžové minulosti a jsem připravená postavit se čelem všem událostem, které mě teprve čekají. Na život koukám, jako na výzvu. Každou překážku vítám, jako příležitost k posunu po mé cestě. 

Dělám práci, která mě baví a naplňuje. EFT terapie jsou mým posláním. Jsem vděčná za to, že jsem svůj směr objevila tak brzo. Považuji za velké štěstí, že mohu pomoc druhým považovat za své zaměstnání.

 Vidím obrovský smysl v tom, šířit svoje zkušenosti a poznání dál. Pomáhat ostatním maminkám a ukazuji jim způsob, jak si užívat své děti na plno a bez zbytečných strachů a starostí.

Ale především učím ostatní mámy, jak nebýt v zajetí vlastních myšlenek a pocitů. Dodávám jim odvahu věřit své mateřské a ženské intuici. 

 

 

Ne vždy byl můj život zalitý sluncem. Stále mám na paměti, ty časy, kdy tomu bylo jinak...

Zmítala jsem se v rozbouřených emocích a neměla jsem se čeho zachytit. Nevěřila jsem sama sobě. Chtěla jsem dělat všechno správně. Tolik jsem se snažila. Neustále mě, ale pronásledoval pocit, že nejsem dost dobrá.

Místo své intuice jsem poslouchala dobře míněné rady okolí. Výsledkem bylo to, že jsem dělala věci ve kterým jsem se necítila dobře. Následoval neustálý pocit zoufalství, že mi mateřství prostě nejde.

Moje dcera je a vždy byla velice energická a vyžadovala ohromné množství pozornosti. Z uplakaného miminka se plynule přesunula do období vzdoru. Z blonďatého andílka se ve vteřině měnila v běsnící batole a zase zpět. Výkyvy nálad jí dávaly neskutečně zabrat a já jsem byla každý den na pokraji sil. Tak moc jsem ji i sobě chtěla pomoct, ale nevěděla jsem jak.

Byla jsem vzteklá, bezmocná, unavená, vysílená…. a přesto všechno jsem chtěla druhé dítě. Přeci jen příroda to má pěkně zařízené. Dokázala jsem vyjmenovat milion důvodů, proč nemít další dítě. Ale na druhé straně jsem měla tu obrovskou touhu ho mít.

Něco mi říkalo, že takhle nejsme kompletní. 

 

A tak se stalo. Otěhotněla jsem.

 

Byla jsem opravdu moc šťastná, ale jen malou chvíli...

Na podzim roku 2015 jsme začali řešit dcery nestandartní chůzi. To, co se ze začátku jevilo jako běžný ortopedický problém se zvrtlo v dědičnou neurologickou poruchu. Okolnosti nám nepřáli a my jsme přišli o druhé dítě. Najednou jsem musela čelit ztrátě miminka a informaci, že moje dcera vlastně není normální zdravé dítě.

Následující měsíce jsme jezdili po nemocnicích a dětských léčebnách. Barborka podstupovala vyšetření na všech lékařských odděleních. Což nebylo jednoduché pro nikoho z nás. Navíc po ztrátě těhotenství jsem po druhém dítěti toužila celou svou bytostí a samozřejmě se nedařilo.

Mezitím jsem začala jezdit po přednáškách, seminářích a kurzech. Začala jsem zkoušet všechny možné alternativní léčby, terapie a metody. Snažila jsem se ze všech sil, abych pomohla své holčičce.

Pracovala jsem na sobě, protože jsem pochopila, že její problém je vlastně můj. Ona mi ho jen ukazovala. A to samé platilo i o mém dalším dítěti, které jsem zatím neměla, ale velice intenzivně jsem HO cítila. Cítila jsem, že přijde, jen čeká na správný čas.

 

Zlom nastal, když jsem se setkala s EFT

 

Byla to jen další mentální technika, kterou jsem chtěla vyzkoušet. Během prvních pár minut terapie jsem se dokázala vcítit do své dcery. Najednou jsem byla ona. Bylo to tak rychlé a intenzivní.

Nikdy předtím jsem nezažila, že by nějaká technika byla tak rychlá a učinná. Úplně mě to ohromilo. Cítila jsem to, co ona, a začalo mi dávat smysl její chování. Pochopila jsem co se jí děje v hlavě.

Od té doby jsem začala využívat eftéčko téměř na vše. Sama jsem se snažila rozťukat Barborky nemoc. Hodně jsem se naučila pracovat i s ní. Dokázala jsem jí pomoct s její náladovostí a vztekem. Dnes, když už je větší, umí ťukat sama. Pomocí "eftéčka" dokáže zvládat svoje emoce. Umí si poradit s těmi negativními velice snadno a rychle.

Hodně jsem pracovala na svém dalším těhotenství. Díky tomu jsem se musela ponořit hodně do minulosti a vyřešit si nepříjemné bloky z dětství. Pak jsem si úspěšně vyťukala svého syna.

 

 

EFT je moje srdcovka.

 

Tuto techniku nelze nemilovat. Používám ji každý den. Mám naťukáno nespočet hodin. Po všech svých uspěších jsem začala pomáhat i ostatním a udělala si na EFT certifikaci.

Je to technika, která opravdu funguje. A funguje hned.

Soustředím se na to, co jsem sama prožila. Pracuji se ženami, kteří zažívají stejné strasti jako já. Vím, jakou bezmoc jsem se cítila. Není nic horšího, než když neumíte pomoci svému dítěti.

Zaměřuji se na pomoc mámám, které šílí ze svých nejmilejších a dusí je ten neustálý kolotoč kolem rodiny. Učím maminky (i tatínky, když je třeba), jak zvládnout komunikaci se svým dítětem. Jak se propojit a pochopit se.

Snažím se jim ukázat, jak jednoduše mít kontrolu nad svými emocemi i nad emocemi svých dětí. Jak mít pod kontrolou své emoce!

Každý den vidím u svých dětí, jak moc je důležité, aby děti uměly pracovat se svými pocity. Aby je dokázaly vyjádřit a pojmenovat. Ale hlavně, aby si s nimi dokázaly samy poradit.

Jsem tu i pro ty, kteří se vyrovnávají se ztrátou dítěte a neschopností otěhotnět. A v neposlední řadě pomáhám rodičům „přežít“ postižení svých dětí.

 

 

Dnes už vím, že moje děti mi daly ten největší dar. Otevřely mi oči, srdce a duši dokořán.
Ale ta cesta k tomuto poznání byla dlouhá, bolestivá a plná slz. Dala bych všechny lentilky světa, za to, kdyby mi ji někdo zkrátil.

Proto jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti a ukázat vám, jak jednoduše a rychle můžete pomoci sobě i svým dětem cítit se fajn a v pohodě.