Mám strach, že se udusí…

Tento článek se chystám napsat už nějakou dobu. Pořád jsem se k němu nemohla odhodlat. Teď snad uzrál čas.

Naše děti moc nespí. Už Barborka nebyla bůhví jaký spáč, ale na Martínka nemá. Martínek je neuvěřitelný nespavec. Už od miminka toho moc nenaspal. Přes den nic moc a v noci to bylo ještě horší. Nebyl problém k němu vstávat každou půl hodinu, hodinu na kojení. Ani s přibývajícím věkem se to nezlepšilo. Teď je mu 23 měsíců a nespí stále. Dokonce už přestává spát přes den. Úplně. Takže přes den vůbec nespí a v noci stále vstává několikrát na kojení.

Přes den nespí vůbec a v noci se často budí.

Jednoho krásného rána, kdy jsem opět nespala víc jak tři hodiny v jednom kuse, jsem se rozhodla tomu přijít na kloub a zaťukat si na to. Nevím proč mě to nenapadlo dřív. Ale to se mi často stane, a nejen mě. Člověk přes stromy nevidí les, říká se. Někdy mi něco leží v hlavě a někdy i v žaludku a až po nějakém čase se rozhodnu si na to zaťukat. Prostě mě to dřív nenapadne. I po těch letech si musím neustále připomínat, že EFT jde použít úplně na všechno!

EFT řeší každý váš problém! A to myslím smrtelně vážně. Opravdu každý.

A tak po téměř dvou letech nevyspání jsem si zaťukala na Martínkovo nespavost a nestačila jsem se divit. Výsledek byl více než překvapivý, Martínek špatně spí pořád, ale mě to už nevadí. Protože vím proč. Vím, že nespí kvůli mě a mému klidu. Zní to nelogicky, že? Na následujících řádcích se dozvíte více.


Začala jsem s ťukáním takto:

Karate bod:

I přestože Martínek špatně spí stejně je to můj úžasný chlapeček a já ho mám moc ráda.

I přestože Martínek špatně spí a já jsem úplně vyřízená, stejně je to můj úžasný chlapeček a já ho mám moc ráda.

I přestože Martínek špatně spí a pořád vstává na kojení, stejně je to můj úžasný chlapeček a já ho mám moc ráda.

 

Kolečko bodů:

Špatně spí…pořád se budí…pořád k němu musím vstávat…vůbec se nevyspím…pořád je vzhůru…už jsem hrozně unavená…nemám ani chvilku klid…když večer usne, tak za 20 minut k němu zase běžím…nemám čas pro sebe…pořád se budí…a stejně je to můj bezva kluk…i když se pořád budí…je to můj milovaný Martínek…potřebuju se vyspat…aspoň 4 hoďky v kuse…už dva roky jsem se nevyspala…pořád se budí…nikdo jiný ho neutiší a neuspí…nikdo mě nemůže vystřídat…vůbec nespí…


Tímto způsobem si odťukám pár koleček. Popisuju co mi vadí a proč a jak se u toho cítím. Mluvím o svém problému.

Pokud vám výše uvedené ťukání nic moc neříká mrkněte na eBook EFT návod. Najdete v něm podrobný návod i s fotkami a videonávodem.

Během ťukání mi chodí do hlavy myšlenky, vzpomínky a různí lidé. A o tom celé EFT je. Začnete řešit aktuální problém a ťukání Vás postupně zavede někam jinam. Provede Vás Vaší myslí a ukáže Vám skutečný problém. Můžete mít klidně pocit, že myšlenky, které Vás začnou napadat nijak nesouvisí s Vaším problém, ale opak je pravdou!

Vše souvisí se vším.

Žádná myšlenka není jen tak. Každá vzpomínka je důležitá. Lidé, na které během ťukání pomyslíme jsou podstatní.  V této chvíli je důležité vypnout rozum a nehodnotit přicházející informace. Nehodnotit zda se týkají našeho problému. A už vůbec nehodnotíme zda jsou naše myšlenky a pocity pravdivé!

Prostě jen ťukám a nechávám svou mysl, aby mi ukázala cestu k jádru problému. A tím ho definitivně odstraním.


V ťukání jsem pokračovala tak, že jsem se sama sebe zeptala opačně.

CO BY SE STALO TAK HROZNÉHO, KDYBY MARTÍNEK SPAL CELOU NOC?

Stále ťukám a přemýšlím na tím, co bych dělala a hlavně co bych cítila, kdyby Martínek spal celou noc bez probuzení. A najednou se mi v hlavě rozblikají varovná světla. Sedne mi na prsa obrovská tíseň a strach. A neeee to ne. Když si představím, že Martínka uspím a on se několik hodin neozve je mi z toho najednou až fyzicky špatně. Mám hrozný strach jestli je v pořádku. Jestli dýchá. Musím jít a zkontrolovat ho. A nestačí mi jen na něj nakouknout. Musím se přesvědčit. Zkontrolovat jestli dýchá.


A najednou mi to dochází. Já vlastně NECHCI aby spal. Potřebuju, aby se budil každou chvíli. Abych věděla, že žije a že je všechno v pořádku. On vlastně dělá jen to co já potřebuji. Problém není v tom, že on nespí, ale v tom, že já ho vlastně spát nenechám. Můj strach je tak velký, že mu to nedovolím.

První krok je za mnou. Vím proč nespí.

Přišla jsem na to proč Martínek tak strašně špatně spí. Půlka problému je vyřešená. Najednou mi to zase až tak moc nevadí. Vím proč se to děje. Otázka zní co s tím teď?  Protože takhle mi to vyhovuje. Klidně budu vstávat 15x za noc. Nevadí mi, že se pořádně nevyspím. Všechno je lepší než ta paralyzující hrůza z toho, že přestane dýchat.

Je třeba se podívat za zoubek mému strachu z toho, že se Martínek udusí. Začnu si tedy pohrávat s představami o smrti mého syna. Vím, zní to hrozně. Ale bez toho se bohužel dál nepohnu. Proč udušení? Co ve mě vyvolává představa jiné smrti. Co třeba autonehoda, úraz, vážná nemoc a já nevím co ještě. Nic ve mě nevyvolává takový strach. Z ničeho nemám tak velkou paniku.


Během těchto hrozných úvah stále ťukám!!!

Mám jasno v tom, že největší hrůzu mám z toho, že přestane dýchat ve spánku. Že se zapomene nadechnout. 

Samozřejmě mě napadá velký strašák všech novopečených matek a tím je syndrom náhlého úmrtí kojenců. Ale to u dvouletého dítěte už jako úplně nehrozí.

Proto přichází zásadní otázka. Kde jsem se tento pocit naučila? Kdy v minulosti jsem ho cítila? Odkud pochází tento strach?

Můžeme na to udělat úplně nové ťukání, aby v tom byl trochu pořádek.

 

Karate bod:

I přestože mám panický strach z toho, že Martínek přestane dýchat, stejně se mám ráda a přijímám se.

I přestože mám panický strach z toho, že Martínek přestane dýchat, stejně se mám ráda a přijímám se.

I přestože mám panický strach z toho, že Martínek přestane dýchat, stejně se mám ráda a přijímám se.

 

Kolečko bodů:

mám strach, že přestane dýchat…bojím se o něj…přestane dýchat…a udusí se…mám strach, když spí…jsem z toho nervózní…pořád ho hlídám…musím ho hlídat…pozoruju jestli dýchá…občas do něj i trochu strčím…odkud se to vzalo?…mám to jen u Martínka…u Barborky jsem takový strach neměla…to mě děsily jiné věci, ale nebála jsem se, že se udusí…proč to začalo až u něj?…


A najednou už nemám před očima svého syna. Vidím svého malého bráchu, jak se dusí. Jak hrozně kašle a nemůže dýchat. A já se ocitám zpět v minulosti. Jsem zase ta malá Kačenka a jsem úplně bezmocná. Nevím, co si mám počít.

Jsem zase ta malá bezmocná Kačenka.

Vzpomínky se mi nemilosrdně vrací. Tečou mi slzy. Cítím tu bezmoc. Jsem v tom sama. A cítím obrovský strach o brášku. Nevím co mám dělat. Dusí se. Má astmatický záchvat. Máma tu není, jsme u táty. A tomu je to fuk a nebo nás tu nechal samotný, to už nevím. Nepamatuji si to.

Brečím, hodně. A to je dobře. Jde to ven. Blok z mého dětství se dere na povrch. Vítám ho. A brečím a ťukám. 

Blok který spustil až můj syn. Až malý chlapeček u kterého umírám strachem z udušení. Překvapující souvislost. I když by mě už u EFT  nic překvapit nemělo, stále se to děje.


Propustím strach z udušení a tím vyčistím blok z dětství, který čekal 25 let na probuzení.

Kolečko bodů

ten strach z toho, že se brácha udusí…ten můj strach…propouštím ho pryč…ten můj strach…brácha se neudusí…má inhalátor…dneska je dospělej…a je v pohodě…může dýchat…zvládli jsme to…dneska už jsme velký…už nejsem bezmocná…vím co dělat…umím si poradit…ten můj strach…propouštím ho pryč…propouštím ho na všech úrovních svého bytí…ten strach z toho, že brácha nedýchá…ten strach o Martínka…Martínek není brácha…Martínek může dýchat bez potíží…ten můj strach…propouštím ho pryč…propouštím ho TEĎ!


Nádech a výdech.

Cítím obrovskou úlevu. Další okovy minulosti praskly a odpadly.

Na začátku byl problém se spaním mého syna. V první fázi jsem přišla na to proč tak špatně spí a v té druhé jsem vytáhla blok, který to způsobil a ten jsem odstranila. Přesně tak se dají odstranit VŠECHNY problémy. Ať už fyzické, tak psychické. Vaše i trápení Vašich dětí.

„Pomáhám ženám na jejich cestě k vysněnému já. Mým hlavním nástrojem je metoda emoční svobodu EFT, které se věnuji už více jak šest let. Zaměřuji se především na přijmutí vlastního těla a sebe sama. Výsledkem je zbavení se nadváhy, odstranění mentálních bloků spojených s jídlem a pohybem a znovu získaná sebeláska a sebeúcta. Jsem autorkou transformačního online kurzu Hubnutí s EFT, který doslova mění životy."
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • EFT NÁVOD
  • eBook zdarma EFT NÁVOD

    Stáhněte si eBook zdarma a získejte jasný, snadný a jednoduchý návod na EFT.

  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na Facebooku:)